Wspaniały występ Dziewczyn na Młodzieżowym Europejskim Festiwalu Olimpijskim- EYOF 2022

sie 5, 2022 | Aktualności, Ogłoszenia klubowe, Przypięte, Zawody

Dwie nasze zawodniczki dumnie reprezentowały Polskę na Młodzieżowym Europejskim Festiwalu Olimpijskim, który tym razem odbył się w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja)

Pierwsza walczyła Oliwia Kożuch w kategorii wagowej -44kg. Oliwia stoczyła trzy walki z reprezentantkami: Holandii, Portugalii oraz Austrii.
Oliwia po zaciętych bojach wywalczyła V miejsce w swojej kategorii.

Następnego dnia przyszedł czas na Julie Bulandę, która szła do przodu w drabince walk eliminacyjnych jak burza. Pierwsze dwie walki wygrała przez piękne rzuty na ippon z Estonką oraz Włoszką. W walce o wejście do finału przegrała ze złotą medalistką tej kategorii wagowej (-57kg) Azerką Alizada Fidana. W tym turnieju tylko ona stała na przeszkodzie w drodze po medal. Przeciwniczka Julii w walce o brązowy medal nie miała nic do powiedzenia. Zdeterminowana i zmotywowana POLKA zdobyła Brązowy medal na EYOF’ie !!!

Ogromne gratulacje dla Zawodniczek. Ciężka praca popłaca. Do tego sukcesu przyczynili się również Trenerzy Prowadzący Krzysztof Gadacz oraz Eugeniusz Misztal, ale nie tylko, każda osoba z grupy, w której ćwiczą dziewczyny dołożyła cegiełkę do tego sukcesu. Wielkie brawa dla WAS !!!