„Złota drużyna Czarnych”

lis 12, 2012 | Aktualności

W sobotę męska drużyna „Czarnych” po stoczeniu 5 pojedynków zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski Seniorów. W walce finałowej 3:2 pokonaliśmy drużynę AZS AWF Wrocław. Finał to było prawdziwe widowisko dla „smakoszy judo” – po wygranej w profesorskim stylu pierwszej walce przez Pawła Zagrodnika z Maciejem Zamęckim dwie następne walki po zaciętych bojach Tomasza Adamca z Krzysztofem Wilkomirskim i Piotra Kurkiewicz z Łukaszem Błachem przegraliśmy i stan meczu był 1:2 dla AWF. W nastepnej walce Robert Krawczyk szybko uporał się z Łukaszem Koleśnikiem i było 2:2. Wtedy na tatami weszli giganci +90 kg Janusz Wojnarowicz i Maciej Sarnacki.

Ostatni pojedynek tych zawodników w tegorocznym finale Mistrzostw Polski seniorów skończył się wygraną Macieja Sarnackiego dlatego wszyscy z zaciekawieniem śledzili co też się wydarzy. Tym razem Janusz nie dał cienia wątpliwości kto jest numerem 1 w tej kategorii wagowej w Polsce. Konsekwentna walka o uchwyt, wykluczenie mocnych stron przeciwnika, a na koniec wspaniały rzut harai goshi na ipon, który można by puszczać na kursach szkoleniowych i złoto jedzie do Bytomia.

Kobieca drużyna również osiągnęła wielki sukces zdobywając brązowy medal, ulegając tylko mistrzyniom kraju- drużynie AZS AWFiS Gdańsk. Trzeba dodać, że dziewczyny wykazały się bardzo dużą determinacją w walkach: Ewa konieczny walczyła kategorię wyżej do 52 kg co dla zawodniczki z kategorii -48kg jest ogromnym wysiłkiem i wyzwaniem. Agnieszka Bezrączko walczyła tak zacięcie, że niektórym mężczyznom ciężko byłoby dorównać zaangażowaniem Agnieszce. Dodatkowo większość zawodniczek naszej drużyny to juniorki przed którymi jeszcze w tym roku start drużynowy w ich kategorii wiekowej.

W roli specjalnej wystąpił Błażej Qaddorah na co dzień zawodnik, ale w tym dniu jako asystent trenera Przemysława Matyjaszka.