Pucharu Europy Juniorek i Juniorów – Podgorica, Czarnogóra 🇲🇪

mar 11, 2024 | Zawody

Podsumowanie Pucharu Europy Juniorek i Juniorów w Judo – Podgorica, Czarnogóra 🇲🇪

Pierwszy Dzień Turnieju:
Pierwszy dzień Pucharu Europy przyniósł polskim zawodnikom znakomite wyniki. Daniela Badura zdobyła brązowy medal w kategorii do 63 kg, prezentując wysoki poziom sportowy i determinację. Magda Glubiak wywalczyła 7. miejsce w kategorii do 70 kg, pokazując swoje umiejętności i hart ducha. W kategorii do 66 kg wystąpili Kamil Michna i Mateusz Fityka, którzy, mimo braku medalu, pokazali dużą determinację w wyrównanych pojedynkach.

Drugi Dzień Turnieju:
Drugi dzień turnieju przyniósł kolejne emocje i sukcesy. Kinga Chmielewska triumfowała w kategorii do 57 kg, zdobywając złoty medal po trzech wygranych walkach, w tym półfinale z Julią Bulandą. Julia Bulanda wywalczyła brązowy medal, co jest dużym osiągnięciem, szczególnie że jej jedyną porażką był pojedynek z klubową koleżanką. Mikołaj Kaczorek zajął 7. miejsce w kategorii do 81 kg, prezentując wysokie umiejętności. Wiktoria Ślązok, choć nie zdobyła medalu, wykazała się znakomitą walką i determinacją.

Podsumowanie:
Puchar Europy Juniorek i Juniorów w Podgoricy był wydarzeniem pełnym emocji i świetnych występów młodych polskich judoków. Zdobyte medale i miejsca na podium świadczą o silnej pozycji naszego Klubu GKS Czarni Bytom w juniorskim judo. Każde doświadczenie zdobyte podczas tego turnieju jest cenne i z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju zawodników oraz przyszłych sukcesów na międzynarodowej arenie.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za kolejne triumfy!