Srebro Ewy Konieczny i 5 miejsce Pawła Zagrodnika

mar 1, 2014 | Aktualności

Ewa Konieczny zdobyła srebrny medal na zawodach z cyklu European Open w Warszawie. W pierwszej walce Ewie trafił się wolny los, w następnej walce przez waza-ari i następnie ippon uporała się przed czasem z zawodniczką Rumunii Diana Kovacs. Następnie w ćwierćfinale zobaczyliśmy piękny ippon na Szwajcarce Tamarze Silva. Pół finał rozpoczął się niepomyślnie z zawodniczką Izraela Noa Minsker bo Ewa po udanym ataku przeciwniczki na seoi-nage upadła na yuko i musiała odrabiać. Nie trwało to długo bo zobaczyliśmy piękne założenie dźwigni( „balachy”) i Ewa już była w finale. Tutaj niestety musiała uznać lepszą dyspozycję tego dnia ze strony Ukrainki Maryny Cherniak z którą niestety przegrała na yuko.
Srebro Ewy to jedyny medal dzisiejszego dnia wywalczony przez reprezentację Polski w Warszawie.
Dosłownie w tym samym czasie mocne i zacięte boje toczył na European Open w Pradze Paweł Zagrodnik. W pierwszej rundzie Paweł otrzymał także wolny los. W następnej walce przy remisie yuko-yuko wygrał różnica kar z Węgrem Martin Vegvari.
Następna runda gładko wygrana z Kazachem Izmagilov Ilyas (yuko, waza-ari i ippon)
Ćwierćfinał to także zażarty bój wgrany różnica kar 2;1 – łatwo nie było 🙂 ze Słoweńcem Adrianem Gomboc. Walki te kosztowały Pawła dużo energii, której trochę brakło w walce o wejście do finału, gdzie Paweł uległ Białorusinowi Shershan Dzmitri (yuko, ippon), a następnie w walce o brązowy medal nie powiodło się z zawodnikiem Belgii Jasper Lefevere.
Ostatecznie Paweł zajął bardzo wysokie 5 miejsce co także jest najwyższym wywalczonym miejscem reprezentacji Polski w Pradze.
Ogromne gratulacje za osiągnięte wyniki i bardzo ładne i ciekawe walki!!!!!!

Aktualności

Zawody

Ogłoszenia klubowe

Wydarzenia

Memoriał

Memoriał Józefa Wiśniewskiego

OMB

Otwarte Mistrzostwa Bytomia w Judo dzieci

Ziutek Funny Judo Cup

Ziutek Funny Judo Cup

Reklama

Noclegi u judoków - Hostel

Sponsor

Firma - Sponsor Plus