Mistrzostwa Świata Abu Dhabi – Beata Pacut-Kłoczko 7 zawodniczka Świata

maj 24, 2024 | Przypięte

Mistrzostwa Świata w judo, które odbyły się w Abu Dhabi w dniach 19-23 maja 2024 roku, przyniosły wiele emocji i zmagań na najwyższym poziomie.

Wśród klubowych reprezentantów szczególnie wyróżniła się Beata Pacut-Kłoczko, która zajęła 7. miejsce w swojej kategorii wagowej. To osiągnięcie jest tym bardziej imponujące, że Beata wygrała dwie walki, w tym jedną z Aliną Böhm z Niemiec, zajmującą 5. miejsce w światowym rankingu​.Dzięki temu sukcesowi, Beata Pacut-Kłoczko praktycznie zapewniła sobie udział w nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024. Choć oficjalne kwalifikacje trwają do 25 czerwca, a oficjalne ogłoszenie zakwalifikowanych zawodników nastąpi 26 czerwca, można śmiało powiedzieć, że jej udział jest niemal pewny​.

Na mistrzostwach startowała również Natalia Kropska, walcząca w kategorii do 63 kg. Natalia efektownie pokonała swoją rywalkę z Niemiec, ale musiała uznać wyższość wielokrotnej mistrzyni świata i mistrzyni olimpijskiej, Clarisse Agbegnenou z Francji​.

Reprezentował nas także Paweł Drzymał w kategorii do 81 kg, który niestety przegrał swój pierwszy pojedynek z zawodnikiem z Austrii. Mimo to, udział trzech zawodników z jednego klubu na 13 polskich reprezentantów na Mistrzostwach Świata pokazuje siłę i potencjał naszego klubu, który bez wątpienia można uznać za najlepszy w Polsce​.

Mistrzostwa Świata w judo 2024 były nie tylko okazją do rywalizacji na najwyższym poziomie, ale także ważnym punktem w drodze do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, a osiągnięcia Beaty Pacut-Kłoczko dają nadzieję na udany występ na najważniejszej sportowej imprezie czterolecia.

Aktualności

Zawody

Ogłoszenia klubowe

Wydarzenia

Memoriał

Memoriał Józefa Wiśniewskiego

OMB

Otwarte Mistrzostwa Bytomia w Judo dzieci

Ziutek Funny Judo Cup

Ziutek Funny Judo Cup

Reklama

Noclegi u judoków - Hostel

Sponsor

Firma - Sponsor Plus