Puchar Europy Juniorów- Sarajewo 2023

mar 24, 2023 | Zawody

Podczas rozgrywanego w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina) Pucharu Europy Juniorów Wywalczyliśmy dwa złote medale.

Pierwszego dnia (18.03.2023) w kategorii do 63 kilogramów złoty medal wywalczyła Martyna Glubiak. Zaczęła od zwycięskiej walki z Macedonka następnie z reprezentantka Czarnogóry, Holandii a w walce finałowej pokonała Francuzkę, tej samej kategorii wagowej Daniela Badura wywalczyła V miejsce. Tego samego dnia oraz w tej samej kategorii (-60kg) startowali Kamil Michna i Mateusz Fityka razem uplasowali się na VII pozycji.

Następnego dnia historia zatoczyła koło. W kategorii do 57 kilogramów Kinga Chmielewska zdobyła złoty krążek a jej koleżanka Julia Bulanda niestety „stanęła” tuż obok podium (V miejsce). V miejsce także wywalczyła Oliwia Kożuch (-48kg).

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników oraz Trenerów Prowadzących: Eugeniusz Misztal, Marek Słyk, Piotr Sadowski, Krzysztof Gadacz.