Julia Bulanda Piątą zawodniczką Mistrzostw Świata- Sarajewo 2022

sie 29, 2022 | Aktualności, Ogłoszenia klubowe, Przypięte, Zawody

Wiktoria Ślązok, Julia Bulanda i Kamil Michna to zawodnicy, którzy w ubiegłym tygodniu (24-28.2022) walczyli o Tytuł Mistrza Świata w Sarajewie.

Drugiego dnia rywalizacji wystąpili: Wiktoria Ślązok (-48kg) oraz Kamil Michna (-60kg).

Pierwsza runda walk eliminacyjnych okazała się pechową dla Kamila. Michna walczył z Kareli Davit (GEO). Po długiej i wyrównanej walce, która skończyła się w dogrywce. Polak popełnił błąd- kosztowało Go stratą punktów co jest równoznaczne z przegraną. Kamil nie odpuszczał Gruzinowi ani na chwilę. Brawa za waleczną postawę i życzymy dużo siły i cierpliwości w dążeniu do celu.

Tego samego dnia walczyła Wiktoria Ślązok w kategorii wagowej -48kg. W pierwszej rundzie Wiktoria trafiła na „Wolny los” co dało Jej awans do kolejnej rundy walk eliminacyjnych. Tam spotkała się z Niemką. W kolejnym pojedynku zmierzyła się z reprezentantką Mongolii. Po zaciętej walce nasza Zawodniczka odpadła w turnieju.

Następnego dnia walczyła Julia Bulanda, która miesiąc wcześniej wywalczyła brązowy medal na EYOF’ie.
Pierwsze dwie walki wygrała z reprezentantkami Słowenii oraz Niemiec. W walce o wejście do ćwierćfinału Julia przegrała z reprezentantką Indii, która potem została Mistrzynią Świata Kategorii -57kg.
W pierwszej, wyrównanej walce repasażowej Julia pokonała mieszkankę Mongolii. Kolejna przeciwniczka, która stała na drodze do medalu to Włoszka. Niestety w tym dniu Julia stała tuż za podium. Została PIĄTĄ zawodniczką Mistrzostw Świata 

Często się mówi o tym ze wyniki sportowca to tylko czubek góry lodowej. Widać tylko wyniki, medale czy trofea. Mało kto widzi ile pracy trzeba w TO wszystko włożyć. Prawdziwych, zaangażowanych Trenerów; Prawdziwą, mocną drużynę, która idzie za zawodnikiem po wynik nawet „na koniec świata”. Nasi zawodnicy pomimo braku medali pokazali jak wygląda dobre JUDO.

Ogromne gratulacje i brawa dla każdego z Was. Jako Zawodników, Trenerów, Przyjaciół i Drużyny! Podziękowania i należą się również rodzicom oraz opiekunom, którzy wspierają Nas wszystkich w drodze po sukces!!

Gratulacje: Wiki, Julia, Kamil no i trenerzy: Eugeniusz Misztal i Krzysztof Gadacz.