Mistrzostwa Europy Kadetów- Wiktoria Ślązok V zawodniczka ME- Porec 2022

cze 27, 2022 | Aktualności, Zawody

Mistrzostwa Europy dobiegły końca. Trójka naszych Judoków miała zaszczyt reprezentować Polskę na tak prestiżowym turnieju przeznaczony dla Kadetów.

W pierwszy dzień Wiktoria Ślązok wywalczyła V miejsce w kategorii wagowej -48kg. Rozpoczęła turniej w bardzo dobrym stylu pokonując Węgierkę (Jutiner Janke), następnie walkę wygrywała z zawodniczką z Włoch- Mazzolą Sofią. Ta walka dała Wiktorii awans do półfinału  Mistrzostw Europy.

Niestety walka półfinałowa z zawodniczka z Azerbejdżanu- Valiyevą Aydan nie poszła po myśli zawodniczki z Bytomia. Po przegranej walce trafiła do repasażu. O brązowy medal walkę stoczyła z Niemka (MecllenburgTabę-Niką). Początek walki, przebiegał zgodnie z założeniami taktycznymi , niestety niespełna 90 sekund do końca walki „Wiki” spadła na Waza- ari. Mimo zaciętej walki i próby odrobienia przewagi Ślązok przegrała walkę o brązowy medal Mistrzostw Europy.

W ten sam dzień walczył Kamil Michna. W pierwszym pojedynku pokonał Estończyka (Clarka Petra), w drugiej rundzie musiał uznać wyższość zawodnika z Rumuni  Mosoi Tudor odpadając z turnieju.

Drugiego dnia Mistrzostw Europy walczyła Kinga Chmielewska w kategorii wagowej -57kg. W pierwszej rundzie zwyciężyła w pięknym stylu z Greczynką Sirinidou Galini. W drugiej walce Kinga niestety została pokonana przez Bonito Carla (FRA). 

Gratulacje dla zawodników za wspaniałe walki, nie tylko za wygrane! Dziękujemy za emocje jakie nam dostarczyliście!

Gratulacje również dla Trenerów prowadzących Eugeniusza Misztala i Krzysztofa Gadacza. Za trud poniesiony podczas przygotowań naszych zawodników !!!

 

 

 

Aktualności

Ogłoszenia klubowe

Wydarzenia

Memoriał

Memoriał Józefa Wiśniewskiego

OMB

Otwarte Mistrzostwa Bytomia w Judo dzieci

Reklama

Noclegi u judoków - Hostel

Sponsor

Firma - Sponsor Plus

Ostatnie aktualności

International Judo Tour Final – Brno 2023

International Judo Tour Final – Brno 2023

W miniony weekend odbyły się ostatnie zawody z cyklu International Judo Tour.  Pierwszy turniej odbył się w Pradze następnie w Rybniku, Bańskiej Bystrzycy oraz Finał w Brnie. ...

Kraków Judo Open 2023

Kraków Judo Open 2023

W pierwszy weekend września nasi zawodnicy mieli okazję sprawdzić się na krakowskich matach. Cieszymy się ogromnie z ich zwycięstw na turnieju Cracow Judo Open 2023! Drużyna dała...