Fenomenalny Występ naszych zawodników na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych- Ryga

sie 19, 2021 | Zawody

Bytomscy Judocy na Mistrzostwach Europy Kadetów dali dobry pokaz swojego JUDO !!!

Czterech zawodników z naszego klubu miało zaszczyt reprezentować POLSKĘ na tak wielkiej imprezie jakimi są Mistrzostwa Europy.

W pierwszy dzień walczyli i zawodnicy z lekkich wag. Wiktoria Ślązok, która startowała w kategorii –48kg i wywalczyła Brązowy Medal Mistrzostw Europy . W pierwszej walce zmierzyła się z reprezentantką Litwy (Cikovkina Angelina), w kolejnym pojedynku pokonała Mamira Luca (HUN). Niestety walkę o Mistrza Ćwiartki Przegrała z Reprezentantką Rumunii (Tolea Vanessa). W repasażach poszła jak BURZA wygrywając z Rosjanką, Gruzinką a na koniec jeszcze z Włoszką !!!

W tej samej wadzę walczyła również Kinga Chmielewska. Pierwszy wygrany  pojedynek stoczyła z zawodniczką z Białorusi. Kolejna walka niestety skończyła się porażka, ale to nie wykluczyło naszej zawodniczki z turnieju. W repesażach zwyciężyła z Marozaite Rugile (LUT). Natomiast w kolejnej walce musiała uznać wyższość przeciwniczki Mozzola Sofia (ITA). Kinga po ciężkich walkach zakończyła swój start na VII pozycji. Wielkie Gratulacje. 

W naszym składzie na Mistrzostwa Europy przeważają kobiety. ale znalazł się w nim Kamil Michna. Kamil walczył w kategorii wagowej do 55 kg. Pierwszy pojedynek przegrał z Białorusinem, który dzięki swoim kolejnym wygranym umożliwił Kamilowi walkę w repasażach. Zwyciężył z Sardaridis Konstantinos (GRE). Przegrał z  Viskov Nazar (UKR) i zakończył turniej na XI pozycji. Gratulacje. 

W drugi dzień i Drugi brązowy medal wywalczyła Daniela Badura (-57kg). Droga do Mistrza Ćwiartki była trudna. Daniela pokonała  Ver Eecke Sara (BEL), Mazouzi Leila (SLO) , Muzica Antra (LAT), Walkę o wejście do Finału przegrała z Rosjanką (Mughina Olga). Walkę o brązowy medal wygrała z Gulite Anna!

Wielkie brawa dla wszystkich zawodników, za to ze mają odwagę stawiać czoła takim wyzwania jak ciężka praca. Gratulację za, każdą walkę.

Słowa uznania należą się również Trenom klubowym. Gratulację Krzysztof Gadacz oraz Eugeniusz Misztal- kawał dobrej roboty.

.

Aktualności

Zawody

Ogłoszenia klubowe

Wydarzenia

Memoriał

Memoriał Józefa Wiśniewskiego

OMB

Otwarte Mistrzostwa Bytomia w Judo dzieci

Ziutek Funny Judo Cup

Ziutek Funny Judo Cup

Reklama

Noclegi u judoków - Hostel

Sponsor

Firma - Sponsor Plus