Zmarł Andrzej Wienc

maj 7, 2021 | Ogłoszenia klubowe

Górniczy Klub Sportowy „Czarni” Bytom z wielkim żalem zawiadamia, że w dniu 6.05.2021 odszedł od nas Andrzej Wienc – były zawodnik Klubu.

Andrzej był jednym z pionierów i podporą  naszej drużyny w latach osiemdziesiątych. Wpisał się  w historię naszego klubu złotymi zgłoskami, jako pierwszy zawodnik, który zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski. Miało to miejsce w 1973 roku podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Wieliczce.  Został wyróżniony podczas Jubileuszowej Galii 50 – lecia naszego Klubu wraz z innymi zawodnikami, którzy dali podwaliny pod dzisiejszą historię Górniczego Klubu Sportowego „Czarni” Bytom.

 

„Spoczywaj w pokoju”

 

Andrzej na zdjęciu u góry / w środku/  oraz drugi z prawej, podczas Gali  Jubileuszowej 50 – lecia Klubu w Operze Śląskiej w Bytomiu.
Na zdjęciu również od lewej: Zdzisław Picz, Śp. Marian Donat, Andrzej Kruszena, Ryszard Hara, Wiktor Śliwiński, Piotr Skwara, Andrzej Wienc i Ania Socha.