Zmarł Andrzej Wienc

Maj 7, 2021 | Ogłoszenia klubowe

Górniczy Klub Sportowy „Czarni” Bytom z wielkim żalem zawiadamia, że w dniu 6.05.2021 odszedł od nas Andrzej Wienc – były zawodnik Klubu.

Andrzej był jednym z pionierów i podporą  naszej drużyny w latach osiemdziesiątych. Wpisał się  w historię naszego klubu złotymi zgłoskami, jako pierwszy zawodnik, który zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski. Miało to miejsce w 1973 roku podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Wieliczce.  Został wyróżniony podczas Jubileuszowej Galii 50 – lecia naszego Klubu wraz z innymi zawodnikami, którzy dali podwaliny pod dzisiejszą historię Górniczego Klubu Sportowego „Czarni” Bytom.

 

„Spoczywaj w pokoju”

 

Andrzej na zdjęciu u góry / w środku/  oraz drugi z prawej, podczas Gali  Jubileuszowej 50 – lecia Klubu w Operze Śląskiej w Bytomiu.
Na zdjęciu również od lewej: Zdzisław Picz, Śp. Marian Donat, Andrzej Kruszena, Ryszard Hara, Wiktor Śliwiński, Piotr Skwara, Andrzej Wienc i Ania Socha.

 

Ostatnie aktualności

Wakacje 2021- informacje o zajęciach.

Wakacje 2021- informacje o zajęciach.

                                                                                          Uwaga- wakacje 2021! GKS „Czarni” Bytom uprzejmie informuje, że w dniu 25.06.2021...

Obóz Judo- Muszyna Złockie

Obóz Judo- Muszyna Złockie

Już ostatnia prosta do wakacji i naszego obozu. Już w niedzielę wyruszamy do Muszyny Złockie szlifować formę. Zbiórka tradycyjnie pod siedzibą klubu GKS Czarni Bytom o godzinie...

Rekordowa kwota: Dzień Dziecka 2021

Rekordowa kwota: Dzień Dziecka 2021

Górniczy Klub Sportowy „Czarni” Bytom po raz IX był organizatorem Dnia Dziecka, który był połączony z akcją charytatywną „Dzieci pomagają dzieciom – stawiamy Łukasza na nogi”. W...