Beata Pacut- Mistrzyni Europy Judo.

kwi 19, 2021 | Zawody

Beata Pacut Mistrzynią Europy w Judo!

 

Nasza zawodniczka Beata Pacut zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w Judo podczas odbywających się w Lizbonie Mistrzostw Europy w Judo. W drodze do medalu pokonała następujące zawodniczki:  Izraelkę Inbar Lanir, kolejną walkę wygrywała z medalistkami największych międzynarodowych imprez – Francuzkami Fanny Estelle Posvite w ćwierćfinale i Audrey Tcheumeo (wicemistrzyni olimpijska z Rio) w półfinale. Na koniec okazała się lepsza od utytułowanej Steenhuis.

 

Jest to największy sukces naszej zawodniczki, chociaż w przeszłości zdobywała już medale zarówno w Mistrzostwach Świata i  Mistrzostwach Europy niższych kategorii wiekowych tj. juniorów i młodzieżowców. Beata jest również wielokrotną mistrzynią i medalistką Mistrzostw Polski. Tym razem sięgnęła i to od razu po złoty medal w najważniejszej grupie wiekowej – seniorach.

 

Beata w chwili obecnej trenuje pod „okiem” Roberta Krawczyka naszego złotego medalisty Mistrzostw Europy z Belgradu w 2007 roku. To właśnie w 2007 roku Robert Krawczyk zdobył ostatni raz  złoty medal Mistrzostw Europy dla naszego Klubu. Wcześniej uczynił to Waldemar Legień w roku 1991 w Pradze. Należy też pamiętać, że Trener Marek Słyk czuwa nie tylko nad pierwszą drużyną, ale też wspiera Beatę.

 

Występ Beaty Pacut jest dobrym prognostykiem przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na matach świata, szczególnie podczas Igrzysk Olimpijskich TOKIO 2021.

 

 

 

Aktualności

Ogłoszenia klubowe

Wydarzenia

Memoriał

Memoriał Józefa Wiśniewskiego

OMB

Otwarte Mistrzostwa Bytomia w Judo dzieci

Reklama

Noclegi u judoków - Hostel

Sponsor

Firma - Sponsor Plus

Ostatnie aktualności