Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – 10 medali naszych reprezentantów

paź 12, 2020 | Zawody

W dniu 10 października w Bielsku-Białej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Nasz klub reprezentowało 16 zawodniczek i zawodników, z których aż 10 wywalczyło medale. Cieszy postawa naszych podopiecznych, która jest dobrą prognoza przed zbliżającymi się grudniowymi Mistrzostwami Polski Młodzików.

W kategorii -63 kg złoty medal zdobyła dziś Magda Glubiak, która po profesorsku rozgrywała swoje pojedynki, realizując zadania taktyczne oraz pokazując charakter w trudnej walce finałowej zakończonej skutecznym duszeniem w Golden Score. W tej samej kategorii tuż za podium uplasowała się Oliwia Wajcht (V miejsce) a chwila nieuwagi w finale repasaży spowodowała że Gloria Tomys zakończyła rywalizację na VII pozycji.

W kategorii -73 kg po zwycięstwo sięgnął Franciszek Lewandowski, który pod względem taktycznym i kondycyjnym był dziś bezbłędny. Nakreślony przez trenerów plan walki realizował konsekwentnie a w walce finałowej pokazał, że potrafi walczyć do końca, rzucając na Morote-seoi-nage z kolan w Golden Score. W tej samej wadze Bartosz Dembski stanął na III stopniu podium, po drodze ulegając tylko finaliście swojej kategorii.

W -52 kg mieliśmy dziś aż 3 reprezentantki. Najwyżej zaszła Maja Kucharz, która w wyczerpującej finałowej dogrywce popełniła niewielki błąd, skutkujący utratą złotego medalu. III miejsce zajęła Karolina Krych, która po pierwszej przegranej walce wyciągnęła wnioski i kolejne kończyła jako zwyciężczyni. Niestety nie udało się przedrzeć do strefy punktowanej Miriam Kreft.

Paweł Stecki w -60 kg pokazał dziś kawał dobrej roboty, prowadząc ciężkie boje w Golden Score w prawie każdej walce. Mała przerwa przed walką finałową spowodowała, że zabrakło już sił na walkę finałową ale srebrny medal cieszy po wyczerpujących walkach.

Waga -66 kg to również 3 naszych zawodników. Chwila nieuwagi spowodowała, że Mikołaj Kaczorek zakończył finał jako przegrany jednak poprzednie walki przeszedł jak burza. Niewiele zabrakło do klubowego finału jednak Karim Qaddourah, prowadząc w walce półfinałowej również dał się zaskoczyć, kończąc rywalizację na III miejscu. Krzysztof Schenk dotarł do VII miejsca.

W wagach ciężkich boje toczyli Dawid Szymański -81 kg, Dawid Manecki i Jarosław Iwaniszyn (obaj -90 kg). Dwóch pierwszych, po trudnych walkach i skutecznych akcjach w parterze i stójce, zakończyło na II pozycjach.

Niestety Jarosław Iwaniszyn, jak również Magdalena Rozenbaum w wadze -48 kg musieli dziś uznać wyższość rywali.

Cieszy postawa naszych podopiecznych, ponieważ każdy z nich pokazał dziś, że potrafi walczyć pod presją, a niewielkie błędy, które się pojawiły będą cenną lekcją na przyszłe turnieje. Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej części sezonu!!

Wyniki:

I miejsca ?
Glubiak Magdalena -63kg
Lewandowski Franciszek -73kg

II miejsca ?
Kucharz Maja -52kg
Stecki Paweł -60kg
Kaczorek Mikołaj -66kg
Szymański Dawid -81kg
Manecki Dawid -90kg

III miejsca ?
Krych Karolina -52kg
Qaddourah Karim -66kg
Dembski Bartosz -73kg

V miejsce:
Wajcht Oliwia -63kg

VII miejsca:
Tomys Gloria -63kg
Schenk Krzysztof -66kg

Udział:
Rozenbaum Magdalena -48kg
Kreft Miriam -52kg
Iwaniszyn Jarosław -90kg

Galeria:

 

Relacja z zawodów: trener Łukasz Golus

Aktualności

Zawody

Ogłoszenia klubowe

Wydarzenia

Memoriał

Memoriał Józefa Wiśniewskiego

OMB

Otwarte Mistrzostwa Bytomia w Judo dzieci

Ziutek Funny Judo Cup

Ziutek Funny Judo Cup

Reklama

Noclegi u judoków - Hostel

Sponsor

Firma - Sponsor Plus