Nowi członkowie Zarządu w klubie GKS Czarni Bytom

lut 10, 2020 | Aktualności

Przedstawiamy nowych członków Zarządu GKS „Czarni” Bytom

Pan Dariusz Dziurka

młodszy inspektor Dariusz Dziurka – Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. W Policji służę 26 rok, z czego większość czasu w garnizonie bytomskim, a na obecnym stanowisku od 8 lat. Nadzoruje pion prewencji. Mieszkam od urodzenia w Bytomiu. Skończyłem II LO w Bytomiu, licencjat uzyskałem w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Bytomiu na kierunku administracja, specjalność samorząd terytorialny, mgr na kierunku dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Poznaniu, studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim – Bezpieczeństwo i Zarządzanie Kryzysowe oraz w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie – Bezpieczeństwo imprez masowych i zgromadzeń publicznych. Interesuję się sportem, uprawiałem i uprawiam różne dyscypliny, obecnie głównie bieganie – oczywiście rekreacyjnie. Zaliczyłem kilkanaście półmaratonów, w tym koronę półmaratonów polskich oraz 1 maraton. W podstawówce trenowałem też judo w „Czarnych” ale bez większych sukcesów :-). Pomimo tak dobrego trenera jak Piotr Wicher:-). Pamiętam do dziś jak narzekałem po zajęciach judo, jak dostawałem w kość, ale później nie mogłem doczekać się następnego treningu. Potem wygrały góry, bo przez kilka lat uprawiałem taternictwo jaskiniowe. Z „Czarnymi” współpracuję służbowo od wielu lat, głównie w zakresie profilaktyki. Myślę, że jestem w stanie wspierać i pomagać „Czarnym” Bytom.
Za swoje zasługi i długoletnią prace w policji zostałem odznaczony:
– brązową odznaką „Zasłużony Policjant” oraz srebrnym medalem „Za Długoletnią Służbę”.

Pan Waldemar Legień

– polski judoka, dwukrotny mistrz olimpijski, brązowy medalista mistrzostw świata 1987, 1989 (w wadze 78 kg) i 1991 (w kategorii do 86 kg) oraz mistrz (1990) i wicemistrz Europy (1985). W 1992 ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Śniadeckiego w Gdańsku. Karierę sportową rozpoczął w GKS „Czarni” Bytom w roku 1972 Pierwszy sukces odniósł w 1981 zdobywając mistrzostwo Europy juniorów. W 1985 w Hamar wywalczył srebrny, a w 1986 w Belgradzie brązowy medal mistrzostw Europy. Kolejny rok (1987) przyniósł mu trzecie miejsce na mistrzostwach świata.
28 września 1988 na igrzyskach olimpijskich w Seulu zdobył pierwszy złoty medal w judo dla Polski (kat. 78 kg), pokonując w finale przez ippon zawodnika z RFN, Franka Wieneke. W latach 1989–1991 zdobył ponownie mistrzostwo Europy oraz dwukrotnie brązowe medale mistrzostw świata. Był też srebrnym medalistą Igrzysk Dobrej Woli w Seattle (1990).
Na igrzyskach w 1992 w Barcelonie po raz drugi sięgnął po olimpijskie złoto (w kat. 86 kg). Stał się trzecim sportowcem w historii judo, który zdobył dwa złote medale olimpijskie, a pierwszym który dokonał tego w różnych kategoriach wagowych. W 1992 był także chorążym polskiej reprezentacji olimpijskiej.
Po igrzyskach zakończył sportową karierę. W 1993 wyjechał do Francji, gdzie został trenerem judo w Racing Club de France.
W latach 1988 i 1992 przez czytelników „Przeglądu Sportowego” został wybrany najlepszym sportowcem roku w Polsce.
Cieszymy się z Twojego Powrotu!

Aktualności

Zawody

Ogłoszenia klubowe

Wydarzenia

Memoriał

Memoriał Józefa Wiśniewskiego

OMB

Otwarte Mistrzostwa Bytomia w Judo dzieci

Ziutek Funny Judo Cup

Ziutek Funny Judo Cup

Reklama

Noclegi u judoków - Hostel

Sponsor

Firma - Sponsor Plus