Październikowe sukcesy najmłodszych

lis 1, 2016 | Aktualności

Październik był niezwykle pracowitym miesiącem dla kategorii wiekowej dzieci. Nasi najmłodsi reprezentanci wzięli udział w 3 bardzo mocnych turniejach międzynarodowych, z których poza wieloma medalami przywieźli przede wszystkim mnóstwo doświadczenia, które z pewnością zaowocuje w przyszłości.
Na pierwszy ogień poszły zawody w słowackiej Povaskiej Bystrycy, które odbyły się 8 października. Bardzo mocny turniej, który corocznie skupia niemal 600 zawodników z Polski, Słowacji, Czech, Ukrainy, Białorusi i Niemiec. Dzieci pokazały niesamowity kunszt, charakter i wole walki. Przywieźliśmy 16 krążków, kilka miejsc punktowanych i zaprezentowaliśmy się z naprawdę dobrej strony pokazując przepiękne Judo i wykonując bardzo efektowne, a zarazem efektywne rzuty.
Nie musieliśmy długo czekać na kolejne 2 turnieje, które odbyły się w weekend 14-15 października. Pierwsza ekipa już w piątek rano wyjechała pod wodzą trenera Krzysztofa Gadacza oraz dzielnej piątki rodziców na długo oczekiwane niesamowicie obsadzone drużynowe zawody, które odbyły się niedaleko holenderskiego miasta Greoningen. Dutch Open skupia drużyny w kategorii Dziecka, Młodzika i Juniora Młodszego i uczestniczyło w nich niemal 100 ekip z Holandii, Belgii, Francji, Niemiec oraz jedna drużyna z Polski!! Skromna jak by się mogło wydawać ekipa Czarnych Bytom, jak zawsze wspierana przez zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Miechowicach z Grizzly Judo Club, będącego de facto klubem dzieckiem Naszego klubu. Wyniki tych zawodów potwierdziły ,że Nasze dzieciaki mogą wygrać z każdym, a to jak się prezentują pozwala być spokojnym o ich przyszłe wyniki. Dziewczynki stoczyły 5 meczy, 4 zwycięskie 1 przegrany, zaś chłopcy 5 wygranych i 1 przegrany. Warto zauważyć, że w finale obie drużyny nie przegrały z żadnym klubem, a uległy Ośrodkowi Szkolenia z Greoningen skupiającego najlepszych zawodników z północnej Holandii. Tym większe gratulacje ,że dziewczynki osiągnęły ten wynik bez najlżejszej kategorii wagowej, a więc każdy mecz rozpoczynały przegrywając walkowerem pierwszą walkę.
W sobotę 14 października z Zakopanego popłynęły kolejne wspaniałe wieści!! Czarni wojownicy i Miechowickie Niedźwiedzie ze Szkoły Podstawowej nr 33 pod wodzą Tomasza Gadacz i Błażeja Qaddourah-a wywiozły ze stolicy Tatr worek medali i Puchar Burmistrza dla najlepszej drużyny!! Wielkie brawa i podziękowania dla trenerów i rodziców, którzy pod nieobecność głównego wodza, który prowadził do bitwy dzieci na Holandii świetnie sobie poradzili i zapewnili dzieciakom kolejną przygodę i dołożyli cegiełkę do rozwoju ich sportowej pasji! !!!!!Ogromne podziękowania dla sponsorów bez których wsparcia wyjazd nie miałby szans się odbyć firmie Express Bud oraz Panu Jakub Snochowski, który mimo że obecnie nie jest radnym nigdy nie odmawia nam pomocy. Dziękujemy tez firmie Miody Polskie, ich produkty dodawał nam energii podczas walk w Holandii. Przed Nami kolejny miesiąc i kolejne starty, mali zawodnicy zapowiadają ,że nie zejdą z wysokiego C od którego zaczęli sezon i równie dobrze zaprezentują się na zbliżających się zawodach w Warszawie i Rybniku, które odbędą się w listopadzie, a do których już trwają przygotowania !!
relacjonował trener Krzysztof Gadacz

Aktualności

Zawody

Ogłoszenia klubowe

Wydarzenia

Memoriał

Memoriał Józefa Wiśniewskiego

OMB

Otwarte Mistrzostwa Bytomia w Judo dzieci

Ziutek Funny Judo Cup

Ziutek Funny Judo Cup

Reklama

Noclegi u judoków - Hostel

Sponsor

Firma - Sponsor Plus