Weekend jakiego jeszcze nie było!!!!!

lut 28, 2016 | Aktualności

Miniony weekend przejdzie do historii bytomskiego judo. W sobotę w zawodach European Open(Puchar Świata) w Warszawie Arleta Podolak -57 kg wywalczyła złoty medal pokonując po drodze: Austriaczkę KLINGER, Desiree, Niemkę KAISER, Swantje, w walce o wejście do finału swoją koleżankę z reprezentacji Annę Borowską oraz w finale Niemkę COBAN, Sappho.W niedzielę w ślady swojej koleżanki poszła Beata Pacut również zdobywając złoto w kategorii -78 kg. Niespełna 20-letnia Beata, jeszcze w zeszłym roku walcząca w kategorii juniorek odprawiła do szatni starsze i zajmujące wyższa pozycję w rankingu światowym rywalki: reprezentantkę Mongolii PUREVJARGAL, Lkhamdegd, Hiszpankę TALARN, Laia, reprezentantkę Portugalii RAMIREZ, Yahima oraz w finale Holenderkę STEVENSON, Karen.
W reprezentacji Polski znalazła się również Barbara Białas -70kg, która po wyrównanej walce przegrała w dogrywce z Rumunką BUCATARI, Renata i odpadła z rywalizacji.
W tym samym czasie w Pradze na turnieju tej samej kategorii rywalizowali mężczyźni. W sobotę po rocznej przerwie spowodowanej poważną kontuzją kręgosłupa wystartował nasz olimpijczyk z Londynu Paweł Zagrodnik. W pierwszej rundzie wylosował wolny los. W drugiej rundzie odprawił z kwitkiem Białorusina MINKOU, Dzmitry. W trzeciej rundzie Paweł spotkał się z nr 16 rankingu światowego reprezentantem Mongolii DOVDON, Altansukh. Walka przebiegała pod dyktando Pawła, który zdobył wazaari i kontrolował przeciwnika na uchwycie. Niestety jeden niefortunny atak został skontrowany przez przeciwnika, a Paweł znalazł się w trzymaniu z którego nie udało się uwolnić.
Ogromnie cieszy powrót Pawła na tatami po tak długiej przerwie- gratulujemy determinacji 🙂
W niedzielę na matę w Pradze wkroczył nasz największy zawodnik Kamil Grabowski. W pierwszej rundzie przez ippon pokonał Portugalczyka Diogo Silva. W drugiej również przez Ippon pokonał Uzbeka Abdullo Tangrieva – legendę światowego judo (między innymi Wicemistrz Olimpijski z Pekinu, 4 krotny medalista Mistrzostwa Świata oraz 12 krotny medalistę Azji). Niestety dalej nie poszło już tak dobrze. W walce o „mistrza ćwiartki” Kamil musiał po zaciętej walce uznać wyższość Rosjanina Bostanov Soslan oraz w repasażach Kirgiza Jurii Krakovetskii. Ostatecznie Kamil uplasował się na 7 miejscu.
Gratulujemy!!!!!
Ogromne podziękowania dla koleżanek i kolegów klubowych, którzy dzielnie kibicowali i wspierali nasze Czarnulki” podczas walk w Warszawie :-)))

Aktualności

Zawody

Ogłoszenia klubowe

Wydarzenia

Memoriał

Memoriał Józefa Wiśniewskiego

OMB

Otwarte Mistrzostwa Bytomia w Judo dzieci

Ziutek Funny Judo Cup

Ziutek Funny Judo Cup

Reklama

Noclegi u judoków - Hostel

Sponsor

Firma - Sponsor Plus