foto: EJU

Mazurek Dąbrowskiego dla Arlety Podolak

lut 28, 2016 | Aktualności

Po 14 latach przerwy polska judoczka znów na najwyższym stopniu podium turnieju European Open w Warszawie. Dziś w Arenie Ursynów zwyciężyła Arleta Podolak (-57kg). Brązowy medal w tej wadze zdobyła Anna Borowska, a bliskie podium były też walczące w kategorii -52kg Karolina Pieńkowska i Agata Perenc.

22-letnia Arleta Podolak pochodzi z Zamościa, ale na stałe trenuje w Warszawie z Mirosławem Błachnio, choć w oficjalnych zawodach reprezentuje barwy GKS Czarni Bytom. Świetny w jej wykonaniu, co podkreśla szkoleniowiec, był sezon 2013, kiedy zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek, a następnie złoty Mistrzostw Świata Juniorek. W seniorkach też spisuje się coraz lepiej, a w tym sezonie z powodzeniem startowała w Tunezji, na Kubie i we Francji.

W Turnieju Warszawskim Arleta Podolak wygrała 4 walki, w tym w półfinale z Anną Borowską (KS Polonia Rybnik) i w finale z Mistrzynią Świata Juniorek 2013, ale w wadze -52kg Sappho Coban z Niemiec.

źródło: PZJUDO.PL
foto: EJU

Aktualności

Ogłoszenia klubowe

Wydarzenia

Memoriał

Memoriał Józefa Wiśniewskiego

OMB

Otwarte Mistrzostwa Bytomia w Judo dzieci

Reklama

Noclegi u judoków - Hostel

Sponsor

Firma - Sponsor Plus

Ostatnie aktualności

International Judo Tour Final – Brno 2023

International Judo Tour Final – Brno 2023

W miniony weekend odbyły się ostatnie zawody z cyklu International Judo Tour.  Pierwszy turniej odbył się w Pradze następnie w Rybniku, Bańskiej Bystrzycy oraz Finał w Brnie. ...

Kraków Judo Open 2023

Kraków Judo Open 2023

W pierwszy weekend września nasi zawodnicy mieli okazję sprawdzić się na krakowskich matach. Cieszymy się ogromnie z ich zwycięstw na turnieju Cracow Judo Open 2023! Drużyna dała...