Poznajmy Naszego Nowego Prezesa

mar 7, 2014 | Aktualności

Wiesław Wiśniewski urodził się w 1956 r. w Bytomiu.
Będąc uczniem Szkoły Podstawowej nr 9 zapisał się w r. 1967 . jako jeden z pierwszych do sekcji judo w Klubie Sportowym Czarni. Ukończył Technikum Elektroniczne w Bytomiu, a następnie studia w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Od 1981 r. przebywał za granica, gdzie pracował i prowadził prywatne firmy. M.in. w 1985 założył w Austrii swoją firmę „TELEFREUND”. W ciągu trzech lat został największym dystrybutorem sprzętu firmy Grundig na terenie Austrii.

W 1990 powrócił do Polski i założył w Bytomiu firmę „Liberty”, zajmującą się sprzedażą i serwisem sprzętu elektronicznego powszechnego użytku. Dwa lata później skoncentrował swoją działalność na sprzęcie wyższej klasy uzyskując status generalnego przedstawiciela firmy FINLUX. W 1993 Liberty otrzymało tytuł generalnego przedstawiciela koncernu Nokia Consumer Electronic, a rok później firma otrzymała nagrodę za najlepszy telewizor na rynku polskim. W 1994 prezes Wiśniewski uruchomił produkcję telewizorów na licencji koncernu NOKIA. Firma Liberty była wówczas jedynym na świecie producentem telewizorów Nokia, nie będącym własnością koncernu.

Przewidując burzliwy rozwój technologii oraz usług telekomunikacyjnych, postanowił odejść od elektroniki użytkowej i ukierunkować działalność Liberty na telefonię komórkową.

W 1996 spółka Liberty Poland S.A. stała się autoryzowanym przedstawicielem spółki Polkomtel – operatora sieci Plus GSM.
W roku 2000 Wiesław Wiśniewski otrzymał nominacje do nagród: „Menedżer roku” i „As Przedsiębiorczości” oraz został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

Dnia 9 lutego 2002, podczas Wielkiej Gali w Teatrze Wielkim w Warszawie prezes Wiesław Wiśniewski otrzymał prestiżowy tytuł oraz statuetkę Lidera Polskiego Biznesu 2001 W lutym 2002, renomowany tygodnik BusinessWeek/Polska zaliczył prezesa Wiśniewskiego do elitarnego grona pięciu wyróżniających się polskich menedżerów 2001 roku.

W 2006 r. otrzymał Bytomską Nagrodę Europejską.

Od kwietnia 2011 r. Wieslaw Wisniewski prowadzi działalność w sektorze lotniczym oraz nieruchomości. W 2003 r. uzyskał licencję pilota śmigłowcowego.

Od 2000 roku jest Wiceprezesem Klubu Sportowego CZARNI w Bytomiu. Interesuje się sportem, lotnictwem oraz motoryzacją.

Aktualności

Ogłoszenia klubowe

Wydarzenia

Memoriał

Memoriał Józefa Wiśniewskiego

OMB

Otwarte Mistrzostwa Bytomia w Judo dzieci

Reklama

Noclegi u judoków - Hostel

Sponsor

Firma - Sponsor Plus

Ostatnie aktualności