Wczoraj zmarł Ryszard Rejdych

sty 28, 2014 | Aktualności

W dniu wczorajszym 27 stycznia zmarł Ryszard Rejdych, trener kilku pokoleń polskich judoków. Wieloletni szkoleniowiec KADRY NARODOWEJ JUNIOREK MŁODSZYCH, JUNIOREK I KADRY OLIMPIJSKIEJ KOBIET. Jego zawodnicy zdobywali medale nie tylko w Polsce ale również na wielu kontynentach.

KLEPSYDRA
Uroczystości pogrzebowe Trenera Ryszarda Rejdycha rozpoczną się w piątek 31.01.2014 r o godzinie 11.00 w bazylice św. Antoniego w Rybniku.

Swoją przygodę rozpoczął w 1964 roku w TKKF Rybnik. Następnie były kluby: Górnik Wilchwy Wodzisław, KS ROW Rybnik, KS Czarni Bytom, Sakura Żory, Satori Wodzisław, Ośrodek Busido Rybnik i Szkoła Niepubliczna Rybnik.

Klepsydra

O trenerze Ryszardzie Rejdychu można przeczytać w historii naszego klubu, poniżej cytuję fragment:

Podwaliny wielkich sukcesów

Lata 1979-1982 stały się okresem budowy podstaw do wielkich sukcesów. Decyzja trenera Józefa Wiśniewskiego o wsparciu jego warsztatu szkoleniowego przez sprowadzenie doświadczonego trenera i kolegi z ROW Rybnik Ryszarda Rejdycha okazała się słuszna. Józef Wiśniewski i Ryszard Rejdych stworzyli doskonały trenerski duet. Do dyspozycji mieli wielu zawodników, starych którzy jeszcze potrafili osiągnąć niezłe wyniki i młodych, bardzo obiecujących. Starsi Kuleszewicz, Kulesza, Kruszena, Klimek uzupełnieni doświadczonymi Zorychtą i Żołądkiem z ROW Rybnik oraz młodzi wychowankowie Legień, Sadowski, Stawski, Czekaj, Bocheński, Szafosz, Dolężych uzupełniani przybyłymi z Startu Częstochowa Pitułą i z ROW Rybnik Donatem stanowili coraz silniejszy zespół.

Nastąpiła ogromna progresja wyników indywidualnych i zespołowych. Pierwszy medal Mistrzostw Polski dla Czarnych zdobył Marian Donat, zdobył również V miejsce na Mistrzostwach Europy Wiedeń 80 i był pierwszym olimpijczykiem Czarnych na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie. Andrzej Kruszena został pierwszym złotym medalistą Mistrzostw Polski. Paweł Klimek zdobył VII miejsce na Mistrzostwach Europy Debrecenn 81. Jednak sukcesem największej nadziei było zdobycie przez Waldemara Legienia tytułu Mistrza Europy Juniorów San Marino 81 i brązu Tivgoviste 82. Henryk Stawski zajął w San Marino VII miejsce. Drużyna Czarnych Bytom weszła na stałe do czołówki krajowej rywalizacji zdobywając w latach 1981-82 IV miejsce w rywalizacji krajowej. W czerwcu 1982 Czarnych opuszcza trener Ryszard Rejdych powracając do ROW Rybnik.

Aktualności

Zawody

Ogłoszenia klubowe

Wydarzenia

Memoriał

Memoriał Józefa Wiśniewskiego

OMB

Otwarte Mistrzostwa Bytomia w Judo dzieci

Ziutek Funny Judo Cup

Ziutek Funny Judo Cup

Reklama

Noclegi u judoków - Hostel

Sponsor

Firma - Sponsor Plus