Otwarty Puchar Polski Seniorów Opole

mar 24, 2013 | Aktualności

Bardzo dobry początek na pierwszej imprezie seniorskiej w tym roku. Nasze zawodniczki i zawodnicy pomimo bardzo odmłodzonego składu pokazali, że są mocną drużyną. Na wstępie warto wyjaśnić nieobecność naszych najmocniejszych :-).
Paweł Zagrodnik leczy niegroźną ale uciążliwą kontuzję nadwrężonego mięśnia bicepsu której nabawił się podczas walk sparingowych na miedzynarodowym campie w Czechach.
Janusz Wojnarowicz z uwagi na swój wiek i kategorię wagową jest w trochę innym cyklu treningowym niż pozostała grupa i nie miał przewidzianych tych zawodów w planach szkoleniowych.
Ewa Konieczny już za tydzień wystartuje w Grand Prix Turcji bardzo mocnym turnieju i to właśnie na ten start szykuje „formę”. Cała trójka przygotowuje się do Mistrzostw Europy Seniorek i Seniorów, które odbędą się pod koniec kwietnia w Budapeszcie.
To kilka słów wyjaśnienia dla naszych kibiców a teraz przechodzimy do podsumowania OPP.
W żeńskiej części drużyny 🙂 bezkonkurencyjna Beata Pacut (-78kg)nie dała cienia nadziei swoim rywalką. Pomimo faktu, że jest dopiero juniorką zawodniczki wychodzą do walk z Nią ze strachem w oczach. Można powiedzieć, że pomimo prób nikt tak na prawdę nie postawił oporu Beacie i gładko jedna za drugą przeciwniczki były odprawiane do szatni. Kategoria -70 kg to aż trzy nasze zawodniczki: po poważnej kontuzji barku i przymusowej operacji a następnie rocznej rehabilitacji ” do gry wróciła” Basia Białas zajmując 3 lokatę. Trochę zabrakło tzw. obicia ale Basia wraca po długiej przerwie i był to start z „nowymi” przepisami które jeszcze sprawiają wielu zawodnikom kłopoty. Na piątej pozycji uplasowała się Monika Rycak – niestety w walce o medal brązowy uległa drobnej kontuzji i musiała zakończyć walkę. Alicja Nowak po zaciętych walkach zajęła 9 pozycję – z uwagi na to, że dwie ostatnie zawodniczki to jeszcze juniorki ich start uważam za udany.
Również na 9 pozycji uplasowała się w kategorii -63 kg uplasowała się Sonia Lniany która będąc juniorką także zdobywa doświadczenie z każdą walką.
Ekipa męska ” to nowe twarze” na seniorskim podium.
Kategoria +100 kg to życiowy wynik i świetny występ Kamila Grabowskiego. Kamil uległ tylko Maciejowi Sarnackiemu – póżniejszemu zwycięzcy, a z resztą przeciwników uporał się bez problemów. Systematyczne treningi z Januszem Wojnarowiczem robią swoje 🙂 Kamil służy Januszowi jako sparingpartner w przygotowaniach do imprez mistrzowskich, a Janusz rewanżuje się dzieląc swoim doświadczeniem ze światowych mat. A jest się od kogo uczyć( 6 medali Mistrzostw Europy, 20 medali Pucharów Świata, 20 medali Mistrzostw Polski w tym 11 złotych i wiele więcej ….) . W tej kategorii na siódmych pozycjach uplasowali się Bartłomiej Grabowski( walczący trener ) i Jerzy Kapral.
-100 kg to bardzo dobry występ juniora Grzegorza Słabiaka(5 miejsce) – pokazał, że walkę ma we krwi i jak zdobędzie jeszcze trochę doświadczenia bo tego zabrakło będzie przywoził medale z imprez Mistrzowskich.
W tej kategorii również miłym akcentem jest zdobycie 7 miejsca przez Błażeja Qaddouraha – 36 letni zawodnik były medalista Mistrzostw Polski i imprez międzunarodowych w kategorii wiekowej juniora od roku wrócił do treningów judo i rywalizacji krajowej.
Największą niespodzianką był występ w -73 kg Pawła Borowicza. Paweł pokazał, że walka w ne-waza to coś co lubi. Duszenia jakie zakładał przeciwnikom przyspożyły uciechy całej drużynie- miło było popatrzeć jak starsi przeciwnicy odklepywali z czerwoną twarzą. Tylko w walce o wejście do finału minimalnie przegrał z dawnym kolegą klubowym Jackiem Bryszem. Paweł popełnił błąd na początku walki i technika podcięcia.na ktorą został rzucony oceniona na yuko okazala się decydująca. Pomimo agresywnej walki i prób odrobienia kary ktore otrzymał przeciwnik za pasywność nie wystarczyły do wygrania.
-66 kg tutaj tradycyjnie nasz etatowy medalista w tej kategorii Grzegorz Wieczorek wykonał kawał świetnej roboty i zajął 2 miejsce. Nieszczęśliwa akcja w finale w której nadgarstek utknął Grześkowi w judodze przeciwnika i nie mógł się bronić przy ataku Aleksandra Bety (aktualnego Mistrza Polski Seniorów) spowodowała upadek na wazaari którego nie udało się już odrobić.
7 miejsce Łukasza Golusa to dobry początek rywalizacji w nowej kategorii wagowej. Po zdobyciu w poprzednim roku Tytułu Mistrza Polski Młodzieży Łukasz mając problemy z utrzymaniem wagi do -60 kg zdecydował się na zmianę wagi. Inna kategoria to inni przeciwnicy, inyny styl walki itd. Dobre walki w wykonaniu Łukasza to znak, że była to dobra decyzja.
-60 kg i Marcin Wydrzyński Pierwsza walka w której przeciwnik trafił Marcina kontrą nie powinna być nawet oceniana- takie rzeczy w judo zdarzają się często i gdyby technika była oceniona na wazaari z pewnością Marcin ” odrobiłby” stracone punkty. ippon nie daje takiej możliwości i trzeba było czekać na repasaże. Tutaj ” Wydra ” robił co chciał i odprawiłdo szatni w drodze do brązu wszystkich łącznie z mocnym zawodnikiem Arielem Kuśką.
Oto nasze osiągnięcia:
Medal złoty
Beata Pacut -78 kg
Medal srebrny
Grzegorz Wieczorek -66 kg
Medale brązowe
Barbara Białas -70 kg
Kamil Grabowski +100 kg
Paweł Borowicz -73 kg
Marcin Wydrzyński -60 kg
Miejsca 5
Grzegorz Słabiak -100 kg
Monika Rycak -70 kg
miejsca 7
Łukasz Golus -66 kg
Bahjat Qaddourah -100 kg
Bartłomiej Grabowski +100 kg
Jerzy Kapral +100 kg

W klasyfikacji punktowej w mężczyznach Czarni zajeli 1 miejsce a w kobietach 6

Gratulujemy!!!!!!!

Galeria foto i wyniki całych zawodow tutaj:
http://www.ippon.org.pl/2013/03/otwarty-puchar-polski-seniorow-opole-23-03-2013/#more-997

Aktualności

Zawody

Ogłoszenia klubowe

Wydarzenia

Memoriał

Memoriał Józefa Wiśniewskiego

OMB

Otwarte Mistrzostwa Bytomia w Judo dzieci

Ziutek Funny Judo Cup

Ziutek Funny Judo Cup

Reklama

Noclegi u judoków - Hostel

Sponsor

Firma - Sponsor Plus