15

Złote dziewczyny – DMP Młodzieży – Sobótka

lis 25, 2012 | Aktualności

Nasza złota drużyna w składzie: Żaneta Rerutko, Paulina Dawczak, Sonia Lniany, Monika Rycak, Alicja Nowak i Beata Pacut nie dała cienia wątpliwości kto ma zabrać tytuł drużynowych Mistrzyń Polski do domu. Trzeba dodać, że praktycznie oprócz Pauliny wszystkie zawodniczki to juniorki i w tak młodym składzie pokazały starszym ekipom, że są mocne i trzeba się ich bać.

Nasza złota drużyna w składzie: Żaneta Rerutko, Paulina Dawczak, Sonia Lniany, Monika Rycak, Alicja Nowak i Beata Pacut nie dała cienia wątpliwości kto ma zabrać tytuł drużynowych Mistrzyń Polski do domu. Trzeba dodać, że praktycznie oprócz Pauliny wszystkie zawodniczki to juniorki i w tak młodym składzie pokazały starszym ekipom, że są mocne i trzeba się ich bać.

Drużyna męska w składzie Grzegorz Wieczorek, Łukasz Golus, Marcin Wydrzyński, Borys Birkowski, Jakub Kubieniec, Tomasz Kwiatkowski, Marcin Partyka, Kamil Grabowski, Bartłoniej Grabowski po zaciętych bojach wywalczyła brązowy medal. Jest to ogromny sukces z uwagi na fakt, że nasza bardzo mocna waga 81kg w postaci Jakuba Kubieńca i Tomka Kwiatkowskiego została praktycznie bez obstawy z uwagi na kontuzje obydwu zawodników. Przy pięcioosobowych składach oddanie jendnej wagi bez obsadzenia to ogromna strata. I tutaj trener Matyjaszek znalazł rozwiązanie bardzo zaskakujące dla innych ekip. Nasz zawodnik wagi 66kg Marcin Wydrzyński podjął wyzwanie i walkę w kategorii do 81 kg ważąc zaledwie 66,2 kg. Zaciekłość z jaką atakował przeciwników wzbudzała podziw i respekt wszystkich na sali.

Serdeczne gratulacje dla obydwóch drużyn – bardzo dobre walki, atmosfera, doping i zabawa to wszystko sprawiło, że wszyscy wracali uśmiechnięci do domów.

Gratulujemy!

Aktualności

Ogłoszenia klubowe

Wydarzenia

Memoriał

Memoriał Józefa Wiśniewskiego

OMB

Otwarte Mistrzostwa Bytomia w Judo dzieci

Reklama

Noclegi u judoków - Hostel

Sponsor

Firma - Sponsor Plus

Ostatnie aktualności

Mini Miners Camp- 6-7.10.2023

Mini Miners Camp- 6-7.10.2023

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na Kolejną Edycję Mini Miners Camp, Który odbędzie się 06-08.10.2023r. w siedzibie naszego klubu. Camp jest przeznaczony dla zawodników z...

International Judo Tour Final – Brno 2023

International Judo Tour Final – Brno 2023

W miniony weekend odbyły się ostatnie zawody z cyklu International Judo Tour.  Pierwszy turniej odbył się w Pradze następnie w Rybniku, Bańskiej Bystrzycy oraz Finał w Brnie. ...