1352627770

Medal Miasta Bytomia

lis 13, 2012 | Aktualności

Od 1998 roku w Bytomiu nagradzani są ludzie, którzy działają na rzecz „małej ojczyzny”. Z okazji Święta Niepodległości przyznawane są w mieście Medale Miasta Bytomia. W tym roku taki medal otrzymał Pan Józef Wiśniewski.

Medale Miasta Bytomia przyznaje się za szczególne zasługi dla miasta w dziedzinach: gospodarczej, naukowej, kulturalnej, społecznej i sportowej. O przyznanie nagrody wnioskują stowarzyszenia i organizacje społeczne, kluby sportowe, placówki oświatowe i edukacyjne, związki zawodowe oraz komisje Rady Miejskiej. W skład Kapituły Medalu Miasta Bytomia wchodzą radni, wcześniejsi laureaci oraz osoby mianowane przez Prezydenta Miasta.

Józef Wiśniewski, Prezes Górniczego Klubu Sportowego „Czarni” Bytom urodził się we Lwowie. W roku 1945, po repatriacji Polaków z terenów należących wówczas do Związku Radzieckiego, przesiedlił się wraz z rodzicami do Kluczborka. Tam ukończył miejscowe Liceum Ogólnokształcące, tam również zaczął uprawiać judo. W 1963 roku przeprowadził się do Bytomia. W roku 1966 r. założył pierwszą sekcję klubową judo w Bytomiu, zostając pierwszym trenerem, a później sprawnym działaczem.

zdjęcie i opis, źródło: bytom.pl

Aktualności

Ogłoszenia klubowe

Wydarzenia

Memoriał

Memoriał Józefa Wiśniewskiego

OMB

Otwarte Mistrzostwa Bytomia w Judo dzieci

Reklama

Noclegi u judoków - Hostel

Sponsor

Firma - Sponsor Plus

Ostatnie aktualności

International Judo Tour Final – Brno 2023

International Judo Tour Final – Brno 2023

W miniony weekend odbyły się ostatnie zawody z cyklu International Judo Tour.  Pierwszy turniej odbył się w Pradze następnie w Rybniku, Bańskiej Bystrzycy oraz Finał w Brnie. ...

Kraków Judo Open 2023

Kraków Judo Open 2023

W pierwszy weekend września nasi zawodnicy mieli okazję sprawdzić się na krakowskich matach. Cieszymy się ogromnie z ich zwycięstw na turnieju Cracow Judo Open 2023! Drużyna dała...