Finał Akademickich Mistrzostw Polski

kwi 19, 2012 | Aktualności

Z przyjemnością informujemy, iż w dniach 20-21 kwietnia br. w Bytomiu odbędzie się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Judo Kobiet i Mężczyzn.

Z przyjemnością informujemy, iż w dniach 20-21 kwietnia br. w Bytomiu odbędzie się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Judo Kobiet i Mężczyzn.

Akademickie Mistrzostwa Polski są cyklem imprez sportowych organizowanym corocznie przez Akademicki Związek Sportowy. W ramach zawodów na terenie całego kraju studenci rywalizują w 41 dyscyplinach indywidualnych i drużynowych, również w judo.

Finały przygotowywane przez Organizację Środowiskową AZS, poprzedzone są dwoma turniejami eliminacyjnymi, które mają na celu wyłonienie ścisłej elity judoków z całej Polski. Czołowi zawodnicy zmierzą się ze sobą na matach Górniczego Klubu Sportowego „Czarni” Bytom. Mistrzostwa rozegrane zostaną w 7 kategoriach wagowych pań i 7 wagach męskich. Prowadzone będą klasyfikacje generalna oraz w typach uczelni. Swój udział zapowiedziały już reprezentacje 53 uczelnie z całego kraju, łącznie ponad 300 zawodniczek, zawodników i trenerów.

W Akademickich Mistrzostwach Polski w Judo regularnie występują zawodnicy znani z rozgrywek krajowych i ogólnopolskich, często reprezentanci kraju. Tegoroczny finał uświetnią Katarzyna Wilczyńska, Małgorzata Ślebocka, Tomasz Domański, Bartosz Kowalski, Marcin Partyka, Tomasz Kowalski.

Patronat honorowy nad imprezą objęli Marszałek Województwa Śląskiego Adama Matusiewicz, Prezydent Miasta Bytom Piotr Koj, Prezes Polskiego Związku Judo Wiesław Błach oraz Prezes Śląskiego Judo Józef Wiśniewski. Organizację Mistrzostw wspiera TAURON Wytwarzanie S.A.

Dzięki współpracy z partnerami medialnymi, mistrzostwa śledzić będą mogli nie tylko kibice zgromadzeni w miejscu zawodów, ale także cała sportowa Polska.
Wstęp na arenę zmagań jest darmowy, zatem zapraszamy wszystkich amatorów sportów walki (i nie tylko) do przeżycia z nami tego wyjątkowego widowiska.

  • http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7A5I5mWvlnw (zapowiedź filmowa)
  • http://www.amp.katowice.pl/judo/ (oficjalna strona)

Aktualności

Zawody

Ogłoszenia klubowe

Wydarzenia

Memoriał

Memoriał Józefa Wiśniewskiego

OMB

Otwarte Mistrzostwa Bytomia w Judo dzieci

Ziutek Funny Judo Cup

Ziutek Funny Judo Cup

Reklama

Noclegi u judoków - Hostel

Sponsor

Firma - Sponsor Plus